משברים ואוננות

אני חווה משבר קל עם הכתיבה שלי לאחרונה.אפתח ואומר שאני אוהבת את האתר הזה בכל ליבי. הוא היה חלק ניכר מאיוולת נעוריי ועודני ממשיכה להתבגר ולצמוח כשאני מותירה בין כתליו חותמות של הילדה שהייתי ושל האישה שאני הופכת להיות. לישרא-בלוג נחשפתי לפני עשור והמקלדת זכתה להחליף את הדיו והגרפיט והחלה לתקתק מילים, משפטים, פסקאות וסיפורים שפורסמו ברחבי האתר תחת שמות עט שונים שהמצאתי לעצמי בהתאם לרוח אותה תקופה. כיף לי לכתוב כאן ואני נהנית מהמסכה האנונימית והציורית שלי, אשר לה אין שום זכר בחיי האמיתיים, אולם כאן היא מאפשרת לי את הבמה ליצור ולהביע ממקום של חירות טוטאלית. אני מאמינה גדולה בעונג אסתטי ועל כן אני מוצאת חשיבות רבה בניסוחים יפים וראויים, תוך שימוש נכון ומתאים בפיסוק ושמירה על כללי השפה ועל שלמותה. כל זאת – על מנת שמחשבותיי יתורגמו לצורה כלשהי שבנוסף להיותה קריאה, תהיה גם מושכת, מעניינת ומסקרנת. יש שיגידו שמדובר בעניין שולי, אך בעיניי דרכי התבטאות על שלל צורותיהן אמורות להיות מדויקות ככל הניתן ולכן הפן האמנותי הוא חלק בלתי נמנע מהדבר. האמנות היא שפחתו של הדיוק ולהפך.ישנו דגדוג קל בקצות אצבעותיי כשאני חשה בצורך לכתוב. אני משווה את הדגדוג הזה באצבעות לחרמנות של ממש וגופי ונפשי מאווים כאחד לפורקן ולסיפוק מיידי. היכן שהוא באמצע תקופת הצבא חדל הדגדוג מלהופיע לעתים קרובות וזה ניכר בהיסטוריית הבלוג, לכן מרבית הקטעים שפורסמו בחודשים אלו ונקראים על ידי בדיעבד, אינם משרתים בעיניי בצורה מספקת את אותן התחושות שחוויתי באותה עת (כל זאת, בניגוד גמור לחרמנות מסוג אחר שהופיעה באופן תדיר ולמזלי סופקה היטב…). לכולנו זה קורה לפעמים בשיטוט קל בארכיון הבלוג כשהעין נתפסת על קטע סתמי מלפני שנתיים, אך במקרה הנ"ל, אני זוכרת שכבר בזמן הכתיבה לא הרגשתי שאני מביאה את עצמי לסיפוק אליו אני רגילה והטקסטים פורסמו בלב לא שלם בעליל. הסיבה: לא הצלחתי אחרת. המחסום שנקלעתי אליו התהדק כשריר טבעתי עיקש סביב ראשי והאמנתי שיש צורך להיאבק בו ולמתוח את סיביו כדי לאפשר למילים הכלואות על ידו לצאת לעולם החופשי. לצערי, מאמציי לא נשאו פרי ואם להיות כנה, עד לרגע זה ממש אני עדיין לא מצליחה לבטא את עצמי כמו בעבר על אף שהדגדוג שב אלי בגדול עם שחרורי מהמערכת הנוקשה. עם זאת, אני מאמינה שאני פועלת נכון. אני כותבת בתדירות גבוהה ומאמנת עד השעות הקטנות של הלילה את כל השרירים הנחוצים לעניין.אני אמשיך בקו ישר עם הדימויים המיניים ואומר ושהכתיבה היא אוננות מחשבתית ארוכה, מתמשכת ומייסרת שסופה מביא לתוצר מענג שאין כמוהו. ידי האחת, אשר מנסה כבר חודשים להגיע לפורקן המיוחל, מתעייפת מהר מדי ואילו ידי השניה כאובה וחסרת סבלנות. ייתכן שמסיבה זו אני מוצאת נוחות דווקא בלאקונות, בשירים הקצרים, בטקסטים המתומצתים מדי – להם בזתי בימיי הפוריים וכעת מהווים לי מפלט מסוים. משהו חסר, לא הכל מדוקדק עד הסוף ולכן האורגזמה שלי לא שם, לא בצורתה השלמה והמוכרת, אך אני עדיין פולטת אנחת רווחה וזקוקה לסיגריה של אחרי.מלו

20 תגובות בנושא “משברים ואוננות

 1. מעולם לא חשבתי על כתיבה כמו הדימוי שנתת. מעניין מאוד.
  אני חושבת שהרצון, היכולת וההצלחה לתמצת את מחשבותייך לכתיבה באופן שאת שלמה איתו זה משהו שמאוד תלוי בתקופה בה את נמצאת בחיים. יש זמנים, בעיקר בגיל הנעורים בעיניי, בזמן בו מתחילים להתעצב ולגלות את חדוות הכתיבה, שיש שצף יצירתי בכל הכיוונים, וכאשר מוצאים סגנון שמרגישים איתו בנוח והוא מעניין, הופכים דבקים בו. ואז הריגוש שבכתיבה הולך ומשתנה.
  אני יכולה לומר שאישית ככל שאני קוראת ספרים בסגנונות שונים כך הכתיבה שלי הולכת ומתעצבת באופן אחר, כי אני נפתחת לסגנונות חדשים ומגלה אותם.

  אהבתי

  1. אני לא בטוחה שהסגנון רלוונטי. הדבקות שלי בסגנון מסוים זה עניין של נוחות ואין לי בעיה איתו. הבעיה מתחילה כשאני מאבדת את עצמי בסחף הכתיבה, לא מצליחה לבטא את מה שאני רוצה באמת וזה לא מספק אותי. אני לא בטוחה שאם אנסה לכתוב בצורה שונה אצליח בהכרח להגיע לכדי ביטוי מקסימלי, זהו מחסום מסוג אחר שאני לא יודעת לקרוא לו בשם.

   אהבתי

 2. אהבתי! למרות שמעולם לא חשבתי על כתיבה בצורה הזאת.
   מה שכן מראשית ימי בישרא אני מתאר את הרצון לכתוב כתחושת בטן ודגדוד באצבעות ואחכ אני מאפשר לאצבעות לרוץ על המקלדת,כאילו הם ישות נפרדת ממני.

  אהבתי

 3. אולי זה חלק מתהליך שאת עוברת, אולי במרחק הזמן את תסתכלי על התקופה כעל משהו שהיית חייבת לעבור. אני יכול לומר כי אני עברתי סוג של אבולוציה בכתיבה או בצורך לכתיבה. בהסתכלות בטקסטים מהעבר (עשור אחורה) אני מבין שהשתנתי. 
  לא משנה מהי התקופה שאת עוברת, אני מאחל לך שתפיקי ממנה את המיטב.

  אהבתי

 4. אם באסתטיקה אוננן אז מניחה שזה הדיו והגרפיט (שהוא אטומי פחמן שמסודרים במרחב במן לוחות-על-גבי-לוחות), ולא הגופרית (שהיא מולקולות בריח של ביצים סרוחות ואין לה תפקיד ראשי בתעשיית העפרונות). שפיך3>

  אהבתי

 5. שאת כותבת יפה כל כך. אהבתי את ההקבלה. מאד מתחבר לעקצוץ של הכתיבה, לסיגריה של אחרי, שם ושם.

  עכשיו גרמת לי לרצות לכתוב ולעשן סיגריה טובה, לאחר מכן.

  תודה.

  אהבתי

 6. מזדהה מאוד. עם העקצוץ, עם הרצון לדייק, עם הצורך להיות אמיתית. אני גם מצרפת לעניין את הגבולות והמגבלות שהאתר הזה מטיל עלי, גם אם הם לא תמיד נראים. לכן אולי הזיוף. ועל אף הכל את כותבת נהדר, ואל תפסיקי. 

  אהבתי

 7. יקירה, אני לא זוכרת מתי התחלתי לקרוא אותך,
  אבל אני דיי בטוחה שמדובר במספר שנים מכובד, ולאורך כל השנים האלו לא משנה באיזו נקודת זמן אני חוזרת לפה,
  אני תמיד מוצאת אותך מקסימה ומרעננת, נוגעת ומלאת עומק.

  אני שולחת חיבוק ענק- ענק ♥

  אהבתי

  1. אני אוהבת אותך ואני אוהבת שאת כאן. תמיד עולה לי חיוך כשאני רואה שהשארת תגובה, עוד אפילו לפני שאני קוראת אותה. מעריכה כל דקה שאת מקדישה מזמנך לקריאה פה. ♥

   אהבתי

 8. פתאום מצאתי את הקטע הזה וחשתי צורך להגיב קצת ברצינות: את כואבת את כאב השינוי, טוענת שהאורגזמה הכתיבתית שלך אינה כפי שהיתה, אבל כאלו הם החיים, כולנו גדלים, משתנים, דברים שעניינו אותנו ברגע אחד כבר אינם מסעירים כפי שהיו, וזה לא שלילי, נהפוך הוא!

  לא כתוב בת כמה את, אבל גם בלי לדעת את גילך אני מעריך שהאיכויות של האורגזמות (האמיתיות) שחשת בגיל 16 אינן דומות לאיכויות האורגזמות שאת חשה היום – מצד אחד אנו לומדים להכיר את גופנו טוב יותר (ובהשאלה: סגנון הכתיבה שלנו מתעצב ומתבגר), ומהצד השני, הסערות שמלוות את גילוי המין ואת האורגזמות הראשונות כבר אינן שם (ובהשאלה: סערת הנעורים וגילוי כוחה של הכתיבה פוחתת).

  אז תהיי מי שאת, כתבי כשבא לך וכשאת מרגישה שזה יוצא ממך, ואם ישרא עדיין יהיה קיים (גם כך נראה לי שקוראים כאן בערך 3.5 אנשים), יהיו לך גם קוראים שיקראו ויגיבו.

  באהבה 🙂

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s